לאכול סושי כמו מקצוען

בעשור האחרון, המאכל היפני "סושי" הפך להיות אחד המאכלים הכי פופולריים בעולם. מאכל שמגיע מיפן הרחוקה כבר במאה ה-18, לא מובן מאליו שיהפוך ללהיט ענק בישראל, במיוחד במדינה כמו שלנו של אוהבי בשר וגבינות. סושי זו מנה העשויה מאורז ספוח בחומץ עם אצה, ירקות, ולרוב דג נא, למרות שבמקרים מסוימים יהיה גם שילוב של דג מעושן. אפשר להכין שלאכול סושי כבר נהיה טרנד בפני עצמו וחלק מההוויה הישראלית עם מאכלים יפנים נוספים.

 

למרבה ההפתעה, הרבה אנשים לא יודעים שמקורו של הסושי הוא בכלל בסין, במתכון קצת אחר. לאחר מכן הגיע הסושי גם ליפנים והם הפכו אותו למשהו ואף הוסיפו לו דברים. בימים המוקדמים, מנת הסושי החלה להופיע בכל מיני מקומות ביפן, כולל מכולות וחנויות, והפכה להיות מנת הדגים המפורסמת הטבולה ברטבים שונים, בין היתר בסויה, טריאקי או חומץ אורז. בשנים האחרונות הסושי השתדרג והפך למספר רב של קומבינציות אותן ניתן להוסיף למנה. בנוסף, אפשר גם לאכול סושי כמעט בכל מקום קרוב. המנה הפכה להיות כ"כ נגישה ומערבית, ואין זה פלא שנדמה שהסושי כבר חלק מהתרבות הישראלית. כיום, אפשר להשיג כל רכיב אפשרי ואפילו להכין סושי בהכנה ביתית. התרבות היפנית משרישה את שורשיה כאן בארץ, גם בדברים אחרים, ונדמה שהיא לא הולכת לשום מקום.

 

בין השילובים של הסושי והמנות השונות ניתן למצוא את: "אושיזושי" – קציץ בשר מחתיכות דג עם חומץ; "צ'יראסושי" – מנה שנחשבת לסלט וקלה להכנה, המורכבת מחתיכות דג, ירקות, חומץ אורז, וביצה; "אינראיסושי" – למי שאוהב טופו, חותכים אותו לחתיכות, ומטגנים אותו ברוטב סויה עם מעט סוכר; "טמאקיסושי" – אצה מיובשת אותה ממלאים בחתיכות דג ואורז עגול, וגם נחשבת למנה קלה להכנה; "מאקיסושי" – זהו מאכל הסושי המוכר לנו בתרבות המערבית ובארץ. אופציות פופולריות נוספות, גם לסושי בהכנה ביתית, יכללו ווסאבי, אבוקדו, וטופו.

 

בתרבות היפנית אוכלים את הסושי בצורה מיוחדת – צ'ופסטיקס, מין מקלות מיוחדים לאכילת סושי. נדמה שאנשים שלא מחשיבים את עצמם יפנים – יתקשו במיוחד באכילת סושי עם מקלות אכילה אלו; היות וצריך ללמוד את הטריק המיוחד על מנת להחזיק ולתפוס את המנה יחד עם המקלות. כיום יש הרבה סרטוני הדרכה ואין ספק שזה דבר שנראה בהתחלה מסובך אבל בסוף הופך להיות פשוט למדי. ועם כל זאת, במידה ויש אנשים שלא מעוניינים לאכול עם מקלות, תמיד אפשר לאכול עם היד או עם מזלג. הכל ניתן לבחירה אישית.

 

אפשר להגיד בפה מלא שסושי זה דבר מוצלח וטעים. וכיום, להכין סושי זה דבר קל ואפשר להכין את זה אפילו בבית עם המצרכים הנכונים ולקבל מנה שלא רחוקה ממנה במסעדה. ולמרות זאת, סושי הוא מאוד מפורסם גם בגלל שאיננו עולה הרבה כמאכל בפני עצמו ולכן לא חייבים לקרוע את הכיס. בנוסף, הוא נגיש באלפי מסעדות ברחבי הארץ ובעולם. מומלץ להוסיף גם את המוצר הנלווה אליו בדרך כלל: סאקה, היין היפני המפורסם המבוסס על אורז. כך אפשר להגיע לחוויה היפנית האולטימטיבית ולנסות טעמים חדשים כל פעם מחדש.

 

עקבו אחרינו